.

Азотен Експрес Потомство Фрс Субару Брз Плоча Систем Со Композитни Шише

Азотен Експрес Потомство Фрс Субару Брз Плоча Систем Со Композитни Шише

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Scion Frs / Subaru Brz Плоча Систем (35-100 Hp) Со Композитни Шише Азотен Експрес Официјално Објави Нов Азотен Систем Специјално Дизајниран За 2013 Scion Fr-S И Subaru Brz Апликации. Системите За Плочи Со Азотен Експрес Фрс / Брз Имаат Технологија Без Шипки За Врвна Атомизација И Дистрибуција. Завртките За Палка Помеѓу Телото На Гасот И Доводот Што Ја Прават Инсталацијата Брза И Лесна. Соленоидите Се Интегрирани Во Плочата За Супер Чист Изглед. Обезбеден Е Адаптер За Линија За Гориво Со Директен Приклучок За Да Се Поедностави Инсталацијата (Нема Потреба Да Ги Намалувате Фабричките Линии За Гориво). Овој Систем Вклучува Тпс Широко Отворен Прекинувач За Гас, Така Што Азотот Се Активира Само При Широко Отворен Гас И Автоматски Се Исклучува Кога Забавувате. Системот Вклучува Млаз За 35, 50, 75 И 100 Коњски Сили. Системите Вклучуваат Азотна Линија Од Нерѓосувачки Плетенки Од 15 Стапки, Главен Прекинувач За Вооружување, Реле, Реле И Целиот Потребен Хардвер За Да Се Заврши Инсталацијата. Вклучува Композитно Азотно Шише од 12 килограми со Вентил За Шишиња Од Алуминиумски Молњи Од 45 килограми и Држачи за Шишиња од Нерѓосувачки шишиња.

Детални спецификации