.

Мат правна хартија, 8,5х14, 500 пакет, 28lb маслиново зелена

Мат правна хартија, 8,5х14, 500 пакет, 28lb маслиново зелена

DEN 655.68

Од стока
Во магацинот

Ако некогаш сте рекле "Те сакам " премногу брзо, можеби сте се обиделе да ја прикриете со друга слична фраза за звук. "О, не, реков сок од маслиново! Веќе знае дека го сакате, и ако успеавте, ќе ве сакаше назад. Оваа мазна, квалитетна хартија од 28lb е без киселина и печатач компатибилна. Овој пакет содржи вкупно 500 чаршафи со големина. Секој лист мери 8,5 x 14 инчи. Ако го сакате маслиновото, сигурно ќе го сакате овој труд. Неговата убава и стилска маслинка зелена сенка е загарантирана да се забележи! Користете го овој правен труд за создавање промотивни материјали, програми за настани и многу повеќе! Size : 8.5in x 14in Color : Olive Quantity : 500/pack Color : Olive Green Make your work stand out with premium colored paper. Size : Legal (8.5 x 14 Inches) Ideal for newsletters, brochures, invitations, announcements, flyers, Форми, и повеќе . количина : 500 по пакет многу хартија за голем проект, или да трае долго време . Нашите високо квалитетни листови со букви имаат тежина од хартија од 28 фунти и текстуриран мат финиш. Одлично за училиштата, канцелариите и деловните субјекти кои сакаат внимание привлечено кон важна порака . Овој труд е одличен за сите ваши потреби, како што се училишни проекти, презентации, белешка, покани, испраќање и многу повеќе!.

Детални спецификации