.

Лајонхарт ЛХ - Цела Сезона 205 55Р 91В Патничка Гума Одговара: 2012-Хонда Граѓански ЕКС-Л, 2014-Хонда ГРАЃАНСКИ ЕКС

Лајонхарт ЛХ - Цела Сезона 205 55Р 91В Патничка Гума Одговара: 2012-Хонда Граѓански ЕКС-Л, 2014-Хонда ГРАЃАНСКИ ЕКС

DEN 2.33

Од стока
Во магацинот

Lionhart LH-501 205/55 R16 91 VOVERVIEWAn гума за сите сезони, LH-501 Од Lionhart е дизајниран за употреба на компакти, купеа и седани. Четири вертикални жлебови го намалуваат ризикот од хидропланирање со исфрлање на водата од шарата, а широките раменици НА ЛХ-501 ставаат повеќе гума на патот за да ги зголемат перформансите во свиоците. Дополнително, оптимизираниот дизајн НА LH-501 ги намалува звуците и вибрациите на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Дизајниран за употреба на компакти, купеа и седани. Четири вертикални жлебови го намалуваат ризикот од хидропланирање со исфрлање на водата од шарата. Широките раменици ставаат повеќе гума на патот за да ги зголемат перформансите во свиоците. Оптимизираниот дизајн ги намалува звуците и вибрациите на патот за да создаде тивко, удобно возење за возачите и патниците. Широките раменици ги подобруваат перформансите во свиоците на влажните патишта со ставање повеќе гума на патот. Големина : 205/55Р16. Опсег на оптоварување : СЛ. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени. Одговара : 2012-13 Тојота Корола Ле 2015-19 Тојота Корола ЛЕ Еко 2006-08 Хонда ГРАЃАНСКИ ЕКС 2009-11 Хонда Граѓански ЛХ-С 2017-19 Шевролет Круз Дизел 2020-22 Тојота КОРОЛА XLE 2014 Тојота Корола Ле Еко Плус 2009-11 тојота корола се 2010-13 КИА СОУЛ 2У 2012-18 КИА ФОРТЕ ЕКС 2017-19 Нисан Сентра Св 2013-15 Доџ Дарт АЕРО 2016 Хјундаи Елантра Вредност Издание 2016 Шевролет Круз Лт 2017-18 Фолксваген Џета Волфсбург Издание 2015-16 нисан сентра фе+с 2007 Тојота КОРОЛА с 2013 Хјундаи Елантра ГЛС 2005 Хонда Цивик Си 2008-15 скион xb База 2008-09 Шевролет КОБАЛТ Лт 2020-22 Нисан Верса Св 2017 Хјундаи елантра Еко И Повеќе - Додадете Го Вашето Возило Во Нашиот Додаток За Вклопување За Да Проверите.

Детални спецификации