.

Белег Избрани Кутии Божиќни Картички, Гроздобер Празници

Белег Избрани Кутии Божиќни Картички, Гроздобер Празници

DEN 221.60

Од стока
Во магацинот

Воодушевете ги примателите на вашата празнична картичка оваа година со овие прекрасни избрани честитки со шест дизајни нагласени со сјај и вашата персонализирана желба за среќни празници. Со 48 картички и пликови, овој пакет вклучува доволно За да испрати Божиќна желба до сите на вашата листа. Брендот Белег е широко признат како најдобар за честитки, обвивка за подароци и многу повеќе. Повеќе од 100 години, Халмарк им помага на своите клиенти да ги направат секојдневните моменти поубави, а прославите порадосни. Овој кутија сет на избрани Божиќни картички содржи се што ви треба за да испратите топли желби до пријателите и семејството оваа празнична сезона. Празничните картички имаат шест модерни дизајни (8 од секој дизајн) нагласени со сјај, вклучувајќи Венец, Новогодишна елка, ирваси, лисица, снешко и Новогодишни светла. Празно внатре, секој има многу простор за своја персонализирана празнична желба. Голем пакет со вредност од 48 обезбедува доволно картички за испраќање честитки од сезоната до сите на вашата листа за одмор. Малата големина значи дека тие исто така прават празнични ознаки за подароци или ставаат картички. Божиќни честитки измерете 3,75 "х 5,2" и дојдете со координативен плик. Печатени на висококвалитетни хартиени залихи, еколошките честитки На Халмарк се направени со хартија од добро управувани шуми.

Детални спецификации