.

Пендафл Поли Ламинат Виси Папки Таб 2 Писмо За Проширување Зелено 20 Бо 6152Х2

Пендафл Поли Ламинат Виси Папки Таб 2 Писмо За Проширување Зелено 20 Бо 6152Х2

DEN 1.67

Од стока
Во магацинот

Архивски документи безбедно со овие Pendaflex Surerhook засилени стандардни зелени екстра-капацитет 1/5-намалување јазичето писмо големина виси папки.Вклопете ги годишните извештаи, каталози и други рефус документи во една издржлива датотека со овие засилени висечки папки. Претходно постигнати за да формираат 2-инчен широк кутии дното, овие папки држат до 400 листови уредно во место за лесен пристап. Овие Закачени папки за Закачување Pendaflex вклучуваат прилагодлив лист со етикети и 20 јасни пластични јазичиња со сечење 1/5 за да помогнат да се одржат организирани важните документи. Стандардните папки со акции од зелена хартија се држат до абење. Поли-засилен горниот раб и долните набори обезбедуваат дополнителна издржливост. Сместува документи и датотеки со големина на букви. 2"" проширување за одржување на неколку страници одеднаш. Супер-силните Шипки За Сигурно Со вградени пружини за затегнување продолжуваат да висат папки што се лизгаат по шините. Вклучува лист за етикета за печатење и 20 јасни јазичиња со 1/5 сечење. 20 папки по кутија. Продадени како 20/Кутија. Продадени како 20/Кутија. Стандардните папки со акции од зелена хартија се држат до абење. Супер-силните Шипки За Сигурно Со вградени пружини за затегнување продолжуваат да висат папки што се лизгаат по шините. Поли-засилен горниот раб и долните набори обезбедуваат дополнителна издржливост. Вклучува лист за етикета за печатење и 20 јасни јазичиња со 1/5 сечење. Сместува документи и датотеки со големина на букви. 20 папки по кутија. 2 "" проширување за одржување на неколку страници одеднаш.

Детални спецификации