.

Розово Злато, ' Рѓа-Олеум Специјалитет Сјај Спреј Боја-344697, 10. оз

Розово Злато, ' Рѓа-Олеум Специјалитет Сјај Спреј Боја-344697, 10. оз

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Розово Злато, ' Рѓа-Олеум Специјалитет Сјај Спреј Боја-344697, 10.25 мл : Нуди интензивна пенлива завршница за секој занает или декоративен проект. Обезбедува целосна покриеност на сјаен трепет за многу површини, вклучувајќи дрво, метал, плетен, стакло, керамика, керамика, занаетчиска пена, хартија, пластика и многу повеќе. За дополнителна заштита, горниот слој со Чист Запечатувач На Сјајот ' рѓа-Олеум за да се спречи лупење и избледување додека се одржува пенлива завршница. Нанесете преку основен слој со слична боја за најдобар сјаен ефект и сјај. Може да се користи на различни внатрешни површини, вклучувајќи дрво, метал, керамика, пластика и многу повеќе. Подобрете го изгледот на украсите и занаетите со сјајна боја. Брзо сушење, формулата базирана на масло обезбедува одлична покриеност што може да се слоеви за повеќе сјај. Создава прекрасна пенлива завршница за секој внатрешен проект. Нанесете преку основен слој со слична боја за најдобар сјаен ефект и потколеница. Чистиот горниот слој помага да се спречи лупење и избледување за супериорна издржливост. Протресете ја конзервата пред употреба за целосно мешање на пигменти и избегнување на затнување на вентилите.

Детални спецификации