.

Кембриџ Леланд Избледени Геометриски Волна Површина Килим, Светло Сива Слонова Коска, 8' 10'

Кембриџ Леланд Избледени Геометриски Волна Површина Килим, Светло Сива Слонова Коска, 8' 10'

DEN 551.68

Од стока
Во магацинот

САФАВИЕХ КЕМБРИЏ КАМ728Г Светло Сива / Килим Од Слонова Коска Колекцијата кембриџ носи модерен Американски стил во домот или канцеларијата со овој прекрасен избор на рачно тафтувани теписи од волна. Килимите од кембриџ се убаво стилизирани со класични геометриски обрасци мајсторски вткаени во кадифени исечени купови и богати со текстура со висока/ ниска јамка и исечени купови. Додадете целосно американски карактер и шарм во декорот на домот со килими од областа Кембриџ. Килимот има приближна дебелина од 0,63 инчи.Повеќе од 100 години, САФАВИЕХ го поставува стандардот за фино изработени килими и мебел за дома. Од посакувани свежи и трендовски дизајни до безвременски парчиња со квалитет на наследство, изразувањето на вашиот уникатен личен стил никогаш не било полесно. Започнете со пребарување на тепих, мебел, осветлување, надворешен и домашен декор и откријте над 100.000 производи на SAFAVIEH денес. Висината на купот е 0,25-0,5 инчи. Модерен И Современ Стил. Шик Геометриска Шема.

Детални спецификации