.

Домашна Суштина Тинејџерски Бредли Син Памук Исполнет Ватиран Прекривка Сет, Целосна Кралица

Домашна Суштина Тинејџерски Бредли Син Памук Исполнет Ватиран Прекривка Сет, Целосна Кралица

DEN 735.84

Од стока
Во магацинот

Додадете софистициран стил во вашата спална соба со Домашната Суштина Тинејџер Бредли Ватиран Прекривка Постелнина Во собата. Оваа обвивка и 2 шамови (1 Во Близнак/Твинксл) се одликува со карирана шема со цврст рикверц, создавајќи убав изглед инспириран од кабината. Ватираното полнење е претходно измиен памук за максимална удобност и издржливост. Завршувањето на оваа карирана обвивка е 1 издолжена декоративна перница која совршено се спојува со горниот дел од креветот. Машина за перење за лесна нега, овој реверзибилен комплет за покривање користи антимикробен третман кој обезбедува вградена заштита од свежина, намалувајќи го растот на бактериите кои предизвикуваат мирис да ја одржуваат ткаенината да трае подолго. Насловна Суштина Тинејџерски Бредли Ватиран Постелнина Постелнина Сет : близнак/Близнак XL вклучува : coverlet (68 "x 90"), 1 sham (20" x 26") и 1 декоративна перница (12" x 18"). Комплетниот / кралицата сет вклучува : прекривка (86" х 90"), 2 шамови (20" х 26") и 1 украсна перница (12" х 18"). 100 проценти полиестерски микрофибер. 200гр памучно полнење. Печатени. Кариран. Солидна обратна. Антимикробниот третман помага да се намали растот на бактериите кои предизвикуваат мирис и ја одржува ткаенината да трае подолго. Машина за перење.

Детални спецификации