.

НОСТАЛГИЈА NCFF986SS 4-Ниво 2-Фунта Нерѓосувачки Челик Чоколадо Фонду Фонтана

НОСТАЛГИЈА NCFF986SS 4-Ниво 2-Фунта Нерѓосувачки Челик Чоколадо Фонду Фонтана

DEN 1119.84

Од стока
Во магацинот

Овој вртење на главата е фонтана од 4 нивоа со основа од нерѓосувачки челик што ќе ги импресионира гостите со елеганција и стил на секој посебен настан. Оваа чоколадна фонтана создава каскада на сладост што ќе додаде забава за наводнување во секоја пригода. Едноставно истурете ја препорачаната количина стопено бело или темно чоколадо во основата и вклучете го моторот. Гледајте како чоколадото се носи до врвот на кулата каде што тече по секое ниво во хипнотизирачки дисплеј. Обезбедете им на гостите свежи јагоди, бел слез, ѓевреци, колачиња и други добрите за потопување. Може да се користат и сосови од сирење и скара. Лесно расклопува за брзо чистење. Фонтаната е прекрасен додаток на секоја трпезариска маса или обични собири со пријателите и семејството. ФОНДУ ЗАБАВА : чоколадната фонтана од 4 нивоа има капацитет од 2 килограми, што ја прави оваа забава омилена - совршена за роденденски забави, семејни собири, свадби и тушеви за бебиња!. ОДЛИЧНО ЗА ДРУГИ СОСОВИ : Ова не е само чоколадна фонтана - совршено е за начо сирење, сос ЗА СКАРА, ранч, ликери и многу повеќе!. НЕРЃОСУВАЧКИ ИЗГЛЕД : елегантниот сад загреан од нерѓосувачки челик ги одржува сосовите да течат за да добиете постојано натопи секој пат. ЧЕТИРИ НИВОА : фонтаната од 4 нивоа создава прекрасен каскаден ефект и лесно се собира и расклопува, правејќи го поставувањето и чистењето бриз. ФОНТАНА ВО СТИЛОТ НА ШНЕКЕР : фонтаната во стилот на шнекер (без пумпа) обезбедува континуиран проток на чоколадо. ДАВАЊЕ ПОДАРОЦИ : чоколадната фонтана е совршена за роденденски забави, семејни собири, свадби и тушеви за бебиња!.

Детални спецификации