.

Природен Лек Дел Третман На Акни Кај Мажи

Природен Лек Дел Третман На Акни Кај Мажи

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Третманот на акни За Машкилекот На Природата е уникатен, дводелен третман на акни кој делува внатре и надвор од вашето тело за да ги исчисти и спречи акните.1. Внатрешна Хомеопатска Медицина За Акни : Акните можат да бидат предизвикани од внатрешна нерамнотежа поради исхрана, стрес или хормонални промени. Таблетите За лекување на природата се мешавина од целосно природни состојки, кои ја стимулираат природната одбрана на вашето тело да ги поправи овие нерамнотежи и да помогне да се запрат акните од каде што може да започне. Тие не ја зголемуваат чувствителноста на сонце и немаат несакани ефекти.2. Локални Лекови За Акни : за да се исчистат постоечките флеки, Лекот На Природата има безбоен, без мирис, мрсен, 5% крем од Бензоил Пероксид. Кремот за Исчезнување на природата содржи и алое вера и алантоин за навлажнување и смирување на кожата.Луѓето често доживуваат значително појасна кожа по само две до четири недели. За најдобри резултати, користете континуирано за да спречите повторување на акните. Карактеристики на производот тестиран дерматолог. За повеќе информации за овие целосно природни состојки, посетете Пвц-03-015 Природен Лек.

Детални спецификации