.

Е26 е До Е39 Е Адаптер, Е39 Е Светлосна База Конвертор, Отпорен На Топлина, Максимум 250В 300В, од 4

Е26 е До Е39 Е Адаптер, Е39 Е Светлосна База Конвертор, Отпорен На Топлина, Максимум 250В 300В, од 4

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Forchstar E26/E27 До E39/E40 Адаптер, E39/E40 Светлосна База Конвертор, Отпорни На Топлина, Максимум 250 V 300 W, Пакет од 4. Зголемете го штекерот за сијалица, брзо ги претвора приклучоците Е26/Е27 во штекер За завртки Е39/Е40. Заштедете ви проблеми со замена на оригиналните светилки. Издржливиот материјал против горење, отпорноста на висока температура и отпорноста на erзија спречуваат опасности од пожар. Брзо Конвертирај. Овој практичен адаптер го претвора стандардниот приклучок Е26/Е27 во приклучок Е39/Е40, овозможувајќи ви да користите основни led / халогени / CFL светилки E39/E40 во обични приклучоци за светилки за домаќинство. Лесен за употреба. Компактен и лесен, само зашрафете го адаптерот во Кој било приклучок Е26/Е27, а потоа зашрафете Сијалица Е39/Е40. Нема потреба да го заменувате постоечкото светло. Направено Да Трае. Висококвалитетната термопластика (ПБТ) и бакарот го прават овој адаптер високотемпературен и отпорен на erзија. Заштитата против горење во голема мера спречува пожар предизвикан од прегревање. Спецификации. Материјал : ПБТ+бакар. Големина : 1,83 инчи (Диа.) x 3.15 инчи (H) Е26/Е27 До е39/е40 адаптер. ПБТ огноотпорен материјал. Макс 250В, 4А И 300В. поефикасно спроводливо. Лесен за ракување.

Детални спецификации