.

Визари Унисекс-Младински И Помлади Бока Фирма Земјата Фудбал Чевли

Визари Унисекс-Младински И Помлади Бока Фирма Земјата Фудбал Чевли

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Визари Унисекс-Младински И Помлад Фудбалски Чевли на Бока ФГ е дизајниран да и даде на вашата млада фудбалска ѕвезда најдобри можни перформанси за фудбалски игри на отворено. Се одликува со синтетички горен дел за зголемена контрола на топката, издржлив гумен надворешен ѓон за супериорна влечна сила и поместен јазик и јака за удобно вклопување. Лесниот и мрежест горен материјал што дише обезбедува максимална удобност и вентилација во текот на денот. Мрежестата конструкција овозможува одлична дишење и флексибилност, овозможувајќи им на вашите стапала да се движат природно и слободно. Мрежестиот материјал, исто така, помага да ги одржувате нозете ладни и суви, што ви овозможува да останете удобни и енергични без разлика каква активност можеби правите. Овој синтетички горен дел е дизајниран да обезбеди подобрена контрола на топката во фудбалот, овозможувајќи им на играчите да одржуваат подобра контрола на топката додека дриблинг и додавање. Лесната и издржлива конструкција обезбедува удобно вклопување и оптимални перформанси на теренот. Горниот материјал што дише и флексибилен помага и за одржување на стапалото ладно за време на долги натпревари. Поместен јазик и јака за удобно вклопување и амортизирање околу глуждот. Мрежестиот горен дел обезбедува дишење, додека гумениот надворешен ѓон обезбедува влечење и издржливост. Поместениот јазик и јака обезбедуваат удобно вклопување за секој чевел или чизма. Облогата додава дополнително амортизирање и поддршка, што го олеснува одењето во нив подолг временски период. Исто така, помага да се намали триењето и обезбедува посигурно вклопување. ГОРЕН : Врежан Синтетички Горен Дел за најкул дизајн за престој. НАДВОРЕШЕН ЃОН : лесен гумен ѓон за да обезбеди удобна отпорност на абење и вода. Направено за нерамни и лизгави површини на земјата. КАРАКТЕРИСТИКИ : Погоден за лудо брзо движење за да ја зајакнете вашата игра. Лесно прилагодливите врвки овозможуваат овие чевли лесно да се формираат на вашата нога.

Детални спецификации