.

Миабела женски 8-Каратен Т. Г. В. Овал Создаде Рубин Бел Топаз И Карат Т. В. Дијамант 14кт Жолто Злато Ореол Дизајн Обетки Приврзок И Прстен Накит Сет

Миабела женски 8-Каратен Т. Г. В. Овал Создаде Рубин Бел Топаз И Карат Т. В. Дијамант 14кт Жолто Злато Ореол Дизајн Обетки Приврзок

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Оваа раскошна Миабела Создаде Рубин Бел Топаз И Дијамантски Хало Дизајн Обетки, Прстен и Приврзок Сет зрачи со апсолутна елеганција. Стручно изработен во сјајно жолто злато, комплетот за накит има прстен, обетки и приврзок што прикажува по два (8х6мм)(7х5мм) овално сечење. 4 пронг-сет создаден рубин скапоцен камен, 28 (2х2мм) и 28 (1, 5х1, 5мм) тркалезно сечење, заеднички бело топаз скапоцени камења и 23 поплочени дијаманти (Г-Х, И1-И2) навртувани во дизајн на ореол. Полиран со брилијантна завршница, приврзокот е суспендиран на Синџир Сингапур од 17 инчи обезбеден со затворач за пружински прстен. Соодветните обетки безбедно се затвораат со затворачи со лост. Подарете го овој моден накит поставен на вашата сакана што може да се истакне во посебни прилики. Изработени во 14кт Жолто Злато. 8-5/8ct t.g.w. Создаде Рубин И Бел Топаз Скапоцен камен. Создадено Рубинско Сечење : Овално Создадено Рубин Големина : 8х6мм, 7х5мм. Бело Сечење Топаз : Тркалезна Големина На Бел Топаз : 1, 5х1, 5мм, 2х2мм.Скапоцени камења поставени Со Прстен. 1/10ct t.w. Дијамант. Дијамантска боја : Г-Х. поставување Дијаманти : поплочен сет. Дијамант јасност : I1-I2. Должина на синџирот : 17 инчи. Ширина на бендот : 2мм. ѓерданот безбедно и удобно се прицврстува со затворач за пружински прстен. Обетка, Приврзок И Прстен. Обетките се удобно прицврстени со затворачи со лост. Јули Раѓање Камен. Висока Полска Завршница-Завршена со висок лак за дополнителен сјај и сјај. Спакувани До Совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од сјај бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантна картичка, сите завиткани во неверојатна кутија за подароци. Безвременски Класици-Прифаќањето на најновите стилови е важно За Миабела, но нивното вртење безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобална Изработка-Миабела е кулминација на повеќе од 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат висококвалитетни накит и иновативна инспирација за секое парче. Миабела фин накит имаше уникатно парче за секој стил. Миабела Гаранција-Миабела гарантира дека целиот накит што го продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа е лого означува производи со висок квалитет, врвна инспекција, премиум материјали и неверојатно супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се сертифицирани точни според стандардите на Комитетот за Будност На Златарот. 100% Гарантирано Задоволство-Нашиот високо посветен тим за грижа за клиенти секогаш е среќен да помогне, доколку е потребно.

Детални спецификации