.

VTech Сортирај & Оди Хеликоптер

VTech Сортирај & Оди Хеликоптер

DEN 2.67

Од стока
Во магацинот

Хеликоптерот VTech Sort и Go Baby ќе помогне да се поттикне раното учење, имагинативната игра и визуелната и аудитивната стимулација кај малите деца. Притиснете или повлечете го хеликоптерот за да активирате светли трепкачки светла, разиграни фрази и 20 различни песни и мелодии за да го задржите вашето дете ангажирано. Овој хеликоптер за мали деца е достапен од кој било агол со кој се игра. Едната страна од телото има копчиња "нагоре" и "надолу" и "стоп" и "оди" за да ги научи спротивностите. Задниот и горниот дел имаат два пропелери што се вртат со броеви. Три форма сортирач слотови се на едната страна од телото, додека четвртиот е на другата страна. Секој блок за сортирање е различна форма и боја и има различно животно за различни опции за учење. На предната страна, шофершајбната светнува и има кученце пилот за дополнителна забава. На страната на овој хеликоптер што работи со батерии има контроли со голема/мала јачина на звук и прекинувач за вклучување/исклучување. Исто така, има автоматско исклучување на приближно 50 секунди без влез за зачувување на траењето на батеријата. Овој VTech Вид И Оди Бебе Хеликоптер е изграден со мазна, цврста пластика за издржливост и долгорочна употреба. Втех Сортирај И Оди Хеликоптер : четири блокови за сортирање облици им помагаат на малите деца да научат форми, бои и животни. Копчињата нагоре/надолу и стоп/оди запознајте ги децата со спротивностите. Притиснете или повлечете го хеликоптерот за да слушнете разиграни фрази и мелодии. 20 разиграни песни и мелодии ги држат малите ангажирани. Осветлувањето на шофершајбната има двајца пилоти на животни и трепка со звуци и музика. Малиот хеликоптер бара две ааа батерии (вклучени).

Детални спецификации