.

Ангелус® Велур Боја, оз. Тегет

Ангелус® Велур Боја, оз. Тегет

DEN 2.00

Од стока
Во магацинот

Вратете ги вашите велур патики, чизми и мокасини во живот со боја Од Велур Ангелус. Оваа силно пигментирана течност бои и ги враќа сите пелени и велур кожи. Пелена кожа и велур треба да се четкаат за да се врати дремката по боење. Многу бои на боја од велур ќе работат добро на мазни кожи, но не и обратно. Даубер шише. На база на алкохол. Професионално одделение.

Детални спецификации