.

Centerforce CFT Centerforce II Плоча За Притисок На Спојката и Сет На Дискови одговара изберете: 1995 - ТОЈОТА ТАКОМА, 1996-ТОЈОТА 4RUNNER СР5

Centerforce CFT Centerforce II Плоча За Притисок На Спојката и Сет На Дискови одговара изберете: 1995 - ТОЈОТА ТАКОМА, 1996-ТОЈОТА

DEN 799.84

Од стока
Во магацинот

Плоча За Притисок На спојката И Диск Сетцентерфорс II Плоча За Притисок На Спојката И Setcenterforce II Setcenterforce II Плоча За Притисок На Спојката И Сет На Диск; Големина 10 во.; Вкл . Плоча Под Притисок/Диск На Спојката/Алатка За Усогласување; Не Вклучува. Исфрли Лого;СПЕЦИФИКАЦИИ : Предупредување ПРЕДЛОГ 65 Порака : ПРЕДУПРЕДУВАЊА : овој производ може да ве изложи на хемикалии, вклучувајќи никел соединенија и прашина; за Кои Е познато Дека Државата Калифорнија предизвикува рак. За повеќе информации; посета www.P65 Warnings.ca.gov. Измијте ги рацете по инсталацијата.КАРАКТЕРИСТИКИ : Патентиран Дизајн На Центрифугална Тежина [каде Што Е Применливо]Патентирана Плоча За Притисок на Топчести Лежишта [каде Што Е Применливо]Напор На Светлосна Педала Висококвалитетен Материјал За Триење Зголемен Капацитет за Држењепречено Вклучувањецентричната Серија На Спојката(Р) II користи диск со цело соочување со врвен материјал за триење и плоча под притисок со центрифугални тежини (каде што е применливо). Понатаму, статичкото оптоварување на стегачот се зголемува преку нашите патентирани процеси на обработка; оваа комбинација овозможува извонредна моќност на држење и максимален век на спојката, што ја прави оваа спојка идеална за избрани апликации за улица/лента, надвор од патот и влечење. Плоча под притисок и диск се продаваат одделно на некои апликации. Бројките На Вртежниот Момент за Плочите За Притисок На ЦЕНТАРОТ II се засноваат и се пресметуваат заедно со Дискот на спојката centerforce I & II.Мидвеј Индустрис центерфорс дивизијата е горда што е препознаена како водечки производител на системи за спојки и плочи под притисок во соединетите држави. Репутацијата на центерфорс како систем на избор на спојката се протега уште во раните 1980-ти кога легендарниот Хот Родер и член НА Куќата на Славните СЕМА, Бил Хејс се обиде да излечи проблеми со постојните дизајни додека развиваше систем на спојка/плоча под притисок оценет со конкуренција погоден за употреба со неазбестни триење. Извонредната иновација на бил наскоро беше патентирана како Систем За Пондерирана Спојка Во Центарот на силата. Дизајнот На Централната Сила применува докажани принципи на тежина и центрифугална сила за да се развијат зголемените оптоварувања на стегање што ги бараат модерните облоги на спојката додека се одржува лесен напор на педалата и се елиминираат проблемите со дијафрагмата во стар стил"надцентар" катастрофални за моторите со високи перформанси. Континуираниот развој и подобрување на понудите на производи се рефлектира во уникатните карактеристики На централната линија на спојката заштитена под девет одделни (9) американски патенти. Денес, Центерфорс има над 1700 различни апликации за неазбестни спојки/плочи под притисок достапни за автомобилскиот ентузијаст. Прво И основно, Мидвеј Индустрии и Центерфорс се горди што се бизнис во сопственост на три генерации, Со Седиште Во Светот и производство исклучиво Во Прескот, Arзона, посветени на создавање на најквалитетни и најиновативни производи на располагање. Системите за спојки на центерфорс се првиот избор на ентузијастот за перформанси и може да се најдат на водечките ОЕМ и прилагодени возила ширум светот. Центарфорс. ЦФТ505019. НОВО.

Детални спецификации