.

Елементи За Екологија Нелеплив Комплет Садови, Безбедна Машина За Миење Садови, Сива

Елементи За Екологија Нелеплив Комплет Садови, Безбедна Машина За Миење Садови, Сива

DEN 1424.00

Од стока
Во магацинот

Elements® ги претставува секојдневните основни садови за готвење со безбеден, нетоксичен комерцијален хидролон® нелеплив слој на Ecolution. Проширете ги вашите кулинарски способности со овој сигурен нелеплив сад за готвење, издржливо конструиран со текстура, скролувани дно за рамномерно и постојано загревање. Одликувајќи се со нашата еколошки напредна, водена Хидролонска нелеплива обвивка за лесно ослободување храна, Елементите садови за готвење се доволно издржливи за да се користат секој ден. Нашата Линија На Елементи е безбедна за миење садови. Комплетот вклучува : 8 "Тава За Пржење, 9w" Тава За Пржење, 1 Qt. Тенџере Со Стаклен Капак, 2 Qt. Тенџере Со Стаклен Капак, 5 Кт. Холандска Рерна Со Стаклен Капак Елементи За Екологија 8 Парче Нелепливи Садови За Готвење, Сивата Вклучува : 8" Тава За Пржење, 9w " Тава За Пржење, 1 Qt. Тенџере Со Стаклен Капак, 2 Qt. Тенџере Со Стаклен Капак, и 5 Qt. Холандска Рерна Со Стаклен Капак (Капакот исто така одговара на тава за Пржење од 9w"). Чистата алуминиумска конструкција со лизгана основа обезбедува постојано загревање. Рачката со мек допир е удобна за држење и останува ладна . Капак од калено стакло со отвор за пареа. Пакување отпечатено на 70% рециклирани материјали. Безбедна машина за миење садови. Ограничена доживотна гаранција.

Детални спецификации