.

&N Филтер За Воздух На Моторот: Високи Перформанси, Премиум, Перат, Индустриски Филтер За Замена, Тешки: Е-3284

&N Филтер За Воздух На Моторот: Високи Перформанси, Премиум, Перат, Индустриски Филтер За Замена, Тешки: Е-3284

DEN 312.32

Од стока
Во магацинот

К&Н перформанси Филтрите За Воздух Со Висок Проток се дизајнирани да ги подобрат перформансите на моторот со зголемување на протокот на воздух до 50%. За разлика од филтрите за хартија за еднократна употреба кои мора често да се заменуваат, Филтрите За Воздух K&N Се перат, еднократно и се дизајнираат да траат за животот на вашето возило или мал мотор со надворешна моќност. Инженер за лесно вклопување во вашата фабричка воздушна кутија, инсталацијата може да се заврши за неколку минути! К&Н го развива и тестира секој производ на најтешките тркачки патеки во светот, така што можеме да донесеме највисоко ниво на перформанси на вашето секојдневно возење. Придружете им се на милиони клиенти кои заштедиле пари и ги подобриле перформансите на возилото со надградба На филтрацијата К&Н. Филтер За Воздух на Моторот к&Н : високи Перформанси, Премиум, Перат, Филтер За Индустриска Замена, Тешка Работа : Е-3284 Инженерска Моќност : најсовремените медиуми за филтрирање обезбедуваат до 50% поголем проток на воздух од филтрите за хартија за еднократна употреба за да се зголеми моќноста и забрзувањето. Затнатите или валканите филтри за воздух можат да го намалат забрзувањето на вашето возило до 10%. Лесна Инсталација : Претходно подмачкана и подготвена да падне во вашата фабричка воздушна кутија. Една од најлесните и најисплатливите надградби за вашето возило за брзи придобивки од перформансите. Заштедува Пари : к&Н филтрите за замена на воздухот со висок проток ќе ви заштедат 250 долари во текот на 10 години со избегнување на филтри за еднократна употреба. Еко-Пријателски : Користењето производ што може да се пере, еднократно помага да се намали отпадот од замена. Филтерот К&Н ќе трае подолго од 10 филтри за еднократна употреба. Заштита од светска Класа : Поместување на границите на заштитата на моторот со заштита на вашиот мотор од штетни загадувачи. Дизајн со ниско Одржување : 50.000 милји пред првото чистење под нормални услови за возење на автопат. Висок Квалитет . Тестирана трка : Официјалниот Филтер За Воздух на НАСКАР. Доверлив на тркачката патека-направен за вашето возило.

Детални спецификации