.

Децата на мелиса и даг К Итси-Битси Пајак 8-Страница Книга За Меки Активности За Бебиња И Мали Деца

Децата на мелиса и даг К Итси-Битси Пајак 8-Страница Книга За Меки Активности За Бебиња И Мали Деца

DEN 204.64

Од стока
Во магацинот

Децата ќе уживаат во вртењето на меките, текстурирани страници од оваа книга за активности на ткаенина за да следат симпатичен мал пајак во неговите авантури нагоре и надолу по изливот на вода! Интерактивни детали на секоја страница дозволете им на децата од сите возрасти да сфатат, да се збрчкаат, да се истегнат и да играат ѕиркаат-а-бу додека се развива класичната приказна. Книгата од осум страници е издржливо конструирана за да трае низ времето на приказната, времето за играње и машината за перење. Детската книга за активности на крпа од 8 страници ја раскажува приказната за Пајакот Ици-Битси. Практичната забава вклучува прикачени парчиња кои се збрчкаат, се протегаат и откриваат скриени слики. Издржлив и машина за перење. Помага во промовирање на сетилниот развој и фините моторни вештини. Прави одличен подарок за доенчиња и мали деца, возрасти раѓање на 2, за практична игра без екран.

Детални спецификации