.

ROG G751JY -DH - Intel Core I - 4860HQ до 3. GHz - WIN 8. 64 -битна - GF GT - GB RAM меморија - GB SSD + TB HDD - Blu -ray Writer - 17.3 IPS - Wi -Fi - Црно - со веб -страница на ASUS

ROG G751JY -DH - Intel Core I - 4860HQ до 3. GHz - WIN 8. 64 -битна - GF GT - GB RAM меморија - GB SSD + TB HDD - Blu -ray Writer

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Intel Core i7 - 4860 HQ - 32 GB RAM - 32 GB RAM - 512 GB SSD + 1 TB HDD клучни карактеристики и придобивки : Непобедливиот лаптоп за игри со Turbomaster Overcclocking G751 е непобедлива лампчиња за игри благодарение на својот 4 -тин. Intel Core i7 процесор и Nvidia Ge Force GTX графики, со технологија Turbomaster за стабилен GPU Overclocking и Rog Audiowizard-подобрена аудио за потопни игри. Неговиот интелигентен систем за ладење со двојна фан одржува сè кул дури и во топлината на битката на битката на битката на битката на битката и специјалните клучеви ви овозможуваат да пристапите Пареа или споделете незаборавни моменти на игри со светот! Дисплеј со широк преглед на агол со широк опсег со анти-сјајни палто; додека ергономски внесена тастатура не обезбедува замор за време на сесиите за игри со маратони. Има дури и специјални клучеви за игри за пареа, снимање на игра и макроа . Прекрасно гејмерски перформанси Quad-core Intel i7 Процесорот ви дава перформанси за игри што ви требаат без да жртвувате ефикасност, додека графиките Geforce Geforce Geforce Geforce Geforce GTX ја задоволуваат најтешката потреба на гејмер за врховни визуелни. Технологијата Asus Turbomaster обезбедува едноставно и стабилно оверклокување на графичкиот процесор во реално време; Додека интелигентниот систем за ладење со двојно-вентилатор обезбедува ROG G751 да ги издржи барањата за игри со високи перформанси . насочени за неверојатни игри за игри, со технологија на Thunderbolt, обезбедува ултра брза графика и пренос на податоци преку единствена врска. ROG G751 има целосен HD IPS дисплеј кој ви дава неверојатни нивоа на детали. Исто така, има технологија за прикажување на Trinity Trinity, така што можете да го закачите ROG G751 на три дисплеи за мулти-дисплејни поставувања за игри . реалистични, потопни аудиозонистер во играта целосно ве потопуваат во висококвалитетен аудио во игра, со Maxxaudio, професионален -Покажајте алатка за обработка и ROG Audio Wizard ви даваат неколку претходно поставени аудио режими погодни за различни жанрови за игри за вкупно мајсторство во текот на звуците во играта. ROG G751 исто така вклучува Bass Eye-внатрешен сабвуфер кој е совршено избалансиран со остатокот од тетратката за дополнително влијание со ниска фреквенција . Што е вклучено : Asus ROG G751 JY-DH72 X. 8-клеточна батерија. Адаптер за напојување.

Детални спецификации