.

Фантом Про В2. Квадкоптер Беспилотно Летало

Фантом Про В2. Квадкоптер Беспилотно Летало

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Одликувајќи се со 1-инчен cmos сензор кој може да снима 4k/60fps видеа и 20mp фотографии, fantom 4 Pro V2.0 им дава на филмаџиите апсолутна креативна слобода. Системот За пренос Ocu Sync 2.0 HD обезбедува стабилна поврзаност и сигурност, пет насоки на сензори за пречки обезбедуваат дополнителна безбедност, а посветен далечински управувач со вграден екран дава уште поголема прецизност и контрола. [1] широк спектар на интелигентни карактеристики го прави летањето многу полесно . Фантом 4 Про В2. 0 е комплетно решение за воздушни слики, наменето за професионалниот творец. Вградената камера има сензор ЗА СМО од 1 инчи 20 МЕГАВАТИ и механичка бленда, елиминирајќи го искривувањето на ролетната. Напреден сензор и импресивна обработка го доловуваат секој детал и ги обезбедуваат податоците за сликата потребни за напредно постпродукција. Камера со 1-инчен сензор од 20 мегапиксели и механичка бленда; Пет насоки на сензори за пречки; опсег на видео пренос од 4,3 милји (7 км).

Детални спецификации