.

Нурисон Сомерсет Шарени Разнобојни 9' 6 13 Површина Килим

Нурисон Сомерсет Шарени Разнобојни 9' 6 13 Површина Килим

DEN 959.84

Од стока
Во магацинот

Софистицираната боја и неспоредливата текстура ја дефинираат оваа уникатна колекција на високо-модни акцентни и регионални килими. Секој тепих е направен исклучиво од уникатните Влакна На Opulon ® На Nourtex на најсовремените wilton разбои за суперлативна мекост и издржливост. Богатството на палети на бои напред топло се подобруваат со засенчен абраш ефект што предизвикува гроздобер привлечност на најдобрите рачно изработени теписи. Суптилните акценти на резба на раце даваат елегантно чувство за димензија на карактеристичните елементи на секој дизајн на потпис. Смелите свиоци и кривини се брануваат и течат низ овој динамичен современ килим. Неговиот луксузен куп, неповторлива патина и сензуална палета на бои од крем, сина, зелена, златна, маслинеста и темноцрвена, сите заговараат да создадат навистина прекрасно уметничко дело. Врежан куп за дополнителна длабочина и тон. Лесно чистење и одржување на самото место. Идеален за умерени сообраќајни области како спални соби, дневни соби или дневни соби. Килим рампа препорачува. Поради деталната конструкција на нашите килими, и рачно изработени и машински изработени, големини може да варираат до три инчи во ширина или должина.

Детални спецификации