.

Бакати-Класичен дамаск 4-Парче постелнина постелнина во собата памук перкале, Бело Црно

Бакати-Класичен дамаск 4-Парче постелнина постелнина во собата памук перкале, Бело Црно

DEN 1.33

Од стока
Во магацинот

Бакати 4-Парче Комплет За Постелнина за Мали деца вклучува преголем утешител, рамен чаршав со вграден од едната страна, вграден чаршаф и навлака за перници. Чаршафите во Овој Комплет Постелнина За Мали Деца Бакати одговараат на стандарден душек за креветче и се направени од 100 проценти памук . Секое парче од овој комплет може да се пере и суши во машина за сушење и лесна нега. Утешителот е 42 на 57 инчи. Реверзибилен утешител со 100 проценти памучна перкале ткаенина од двете страни со 100 проценти полиестерско возвишено полнење. Рамен лист е 60 на 45 инчи. Рамен лист со вграден на долната страна го олеснува креветот. Вградениот лист е 52 на 28 инчи со еластична насекаде за совршено вклопување. Навлаката за перници е 20 на 26 инчи со убави француски врски на грбот и одговара на стандарден душек за креветче. Бакати-Класичен комплет За Постелнина Од 4 Парчиња Дамаск 100% памучен перкал, Бел/Црн : вклучува преголем утешител, рамен чаршав со вграден од едната страна, вграден чаршаф и навлака за перници со француски врски . 42" х 57 " утешител со 100% памучна перкална ткаенина школка и возвишено полиестерско полнење . Рамниот лист 60" х 45" е направен со 100% памучни перкале ткаенини со еластична на долната страна за да го одржува листот постојано, како и да го олесни изработката на креветот. 52" х 28 " вграден лист со еластичен насекаде за цврсто вклопување. 20" х 26 " навлака за перница со француски врски на грбот за да не излезе перницата и да се чува прицврстена. Чаршафите одговараат на американско стандардно креветче/душек за мали деца без влошки за душеци итн . 100 проценти памучни перкале ткаенини исклучуваат украси. Вата во утешител е 100 проценти мек возвишен полиестер. Станува помек со секое миење. Грижа : машинско перење топло; падне суво ниско. Памукот е зелена ткаенина бидејќи е обновлив ресурс и биоразградлив. Памукот дише, што го прави поудобен во екстремни клими. Памукот е инхерентно мек на нежната кожа на бебињата, како и издржлив и лесен за користење. Нежниот квалитет на памукот го прави соодветен за бебиња со многу чувствителни алергии на кожата или кожата. Кординира со многу други производи достапни за купување одделно Во Бакати-Класична Колекција На Бела/Црна Постелнина Од Дамаск.

Детални спецификации