.

Raybestos 96279R РОТОР ЗА СОСТОЈБА ДИСТ РОТОР НА РАБОТНИЦИ Изберете: 1993- MAZDA MPV, 1992- MAZDA 929

Raybestos 96279R РОТОР ЗА СОСТОЈБА ДИСТ РОТОР НА РАБОТНИЦИ Изберете: 1993- MAZDA MPV, 1992- MAZDA 929

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Рејбестос е светски познат во автомобилскиот задниот дел како водечки производител на делови за сопирачките. Производите вклучуваат триење, ротори, тапани, дебеломер, склопови на центри и хидраулици, натпревари или ја надминуваат формата ОЕ, вклопување и функција. Секој производ е опширно тестиран за да се обезбеди дека примате висококвалитетен и сигурен производ. Роторите на сопирачките на Raybestos Disc се дизајнирани да обезбедат одлично сопирање. Овие ротори имаат напредна технологија металургија која нуди долготрајна издржливост. Тие се вградени во центарот на тркалото и обезбедуваат брилијантна стабилност на возилото. Тие се отпорни на корозија и обезбедуваат лесна инсталација. Изберете го роторот Raybestos што е соодветно за вас без оглед на Make и Model на вашето возило, имате неколку опции додека избирате ротори на Raybestos. Сите ротори на Raybestos имаат стандарди во согласност со SAE за јачина и издржливост, со тесни странични исходи и минимална варијација на дебелината, така што знаете без оглед на роторот што ќе изберете дека добивате конзистентен, предвидлив и безбеден производ. Професионална оценка Raybestos-Овој ротор со целосен покрив обезбедува најкомплетна линија на ротори специфични за апликација на пазарот, опфаќајќи 99. 8% од увозот и домашните автомобили, лесните камиони и SUV. Не-насочувањето на теренот значи дека е подготвена да се инсталира надвор од кутијата. Професионалната оценка е идеална за секојдневни ситуации на возење и вклучува многу апликации за решавање проблеми. Професионалната оценка е исто така достапна во полициските и апликациите со средна должност. Напредната технологија Raybestos-го обезбедува најдоброто решение за бучава што ги исполнува или ги надминува очекувањата на ОЕ за испорака на најдобри перформанси и издржливост во класата. Црната фузија на облогата дава чист, готов изглед, додека железото специфично за апликација го потиснува бучавата и ги одржува сопирачките. Свртената завршница ја минимизира бучавата и ја подобрува одговорноста и е подготвена за инсталација веднаш надвор од кутијата. Напредната технологија е идеална за сериозна должност, флота, ентузијаст и возила со високи перформанси. Raybestos R-300-Крајната надградба, серијата R-300 се одликува со дизајн на слот S-Groove кој го максимизира контакт со подлога до ротор за посилен залак, неспокојно сопирање и зголемен живот на подлогата. Црната фузија на облогата дава чист, готов изглед, додека сивата обвивка за фузија може да издржи 300 часа изложеност на солена вода и ја намалува 'рѓата за оптимален проток на воздух и ладење. Не-насочена ротација значи дека може да се користи на сите четири агли на возилото. Р-300 е дизајниран за возила со високи перформанси, работни камиони, флоти и семејни возила со можности за влечење. Роторот на сопирачката на дискот се вклопува во Изберете : 1993-1998 MAZDA MPV 1992-1995 Mazda 929 и повеќе-Додадете го вашето возило во нашиот фит-додаток за да проверите.

Детални спецификации