.

Пеликан Морски ИП Пловечки Водоотпорен Телефон Торбичка Случај w Отстранлив Јаже-Црно Жолто

Пеликан Морски ИП Пловечки Водоотпорен Телефон Торбичка Случај w Отстранлив Јаже-Црно Жолто

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Пеликанската Морска Серија ip68 сертифицирана професионална пловечка водоотпорна торбичка за мобилни телефони може да ги заштити телефоните со големина на екранот до 6,1 инчи од оштетување на водата до 3,3 стапки/1 метар. Погоден е за разни водени активности како што се базени, плажи, кајак, риболов, сурфање, едрење, скијање, пловење, нуркање, цевки, рафтинг, туширање, сауна и многу повеќе. Оваа водоотпорна торбичка ги одржува телефоните целосно функционални и заштитени, што го прави задолжителен додаток за крстарења, одмори и патувања. Иновативниот дизајн на оваа водоотпорна торба овозможува лесен пристап до страничните копчиња и јасен дизајн на прозорецот однапред, што им овозможува на корисниците лесно пристап до нивните мобилни телефони. Исто така, има транспарентен грб што дозволува фотографирање под вода бидејќи екранот на допир и камерата остануваат достапни, овозможувајќи остри и јасни фотографии и видеа без отстранување на уредот од водоотпорната телефонска торба. Изработен со висококвалитетен мек тпу материјал за долготрајна употреба, безбеден механизам за заклучување за да се осигура дека сувата кеса на мобилниот телефон останува запечатена под вода и јаже за мобилни телефони што може да се одвојува за корисниците да можат да го носат околу вратот или зглобот за лесен пристап до нивниот телефон или ЛИЧНА КАРТА. ИП68-Сертифициран Водоотпорен И Издржлив Материјал. За Телефони до 6,1 Инчи. Идеален за Крстарења, Одмори и Патувања. Предниот Јасен Прозорец На Екранот На Допир. Вклучен Отстранлив Јаже. Безбеден Механизам За Заклучување. Нежен И Чувствителен Допир. Погоден за Разни Водени Активности како Што се Пливање, Кајак и Многу Повеќе. Компатибилен Со Повеќето телефони на i Phone / Android. Едногодишна Гаранција.

Детални спецификации