.

Енергетска стоп пред една заменска замена на сопирачката ротор AR8771

Енергетска стоп пред една заменска замена на сопирачката ротор AR8771

DEN 4719.68

Од стока
Во магацинот

Проверете ја компатибилноста со вашето возило на http : // // дизајнирано да испорача супериорна моќност за запирање, работа со ниска прашина и сопирање без бучава, овој ротор за сопирачки за замена на OE е совршено решение кога треба да ги надградите перформансите на сопирањето на вашето возило. Енергетските стоп -стоп роторите на сопирачките се фрлаат со употреба на најдобрата металургија G3000 со строги толеранции на OE - што ги прави совршена, надградба на завртката без потреба да се направат какви било измени. Роторите на автоматско ниво имаат не-насочена површина на роторот со рамнотежа од 100% мелница. Овој достапен ротор за сопирачки за замена на акции е за сите возила. Ако ви треба брзо, лесно и прифатливо решение за подобро сопирање, тогаш ви е потребна моќност за автоматско замена на роторите на сопирачките на сопирачките! Енергетски стоп Една за замена на сопирачките на сопирачките • Количина : 1 по пакет • Инженерски до ОЕ спецификација, со директно оглас и броење на вајн • Замена на стилот на ОЕ за сопирачките на акции, не се потребни модификации • Не-насочена површина на роторот со 100% мелница со 100% мелница со 100% мелница со 100% мелница Биланс за долготрајна издржливост • Нежната завршница на површината овозможува побрзо пробивање • Брзо, лесно и достапно решение за подобро сопирање • Одговори : Dodge RAM 1500 2008-2006; RAM меморија 2500 2008-2003; RAM меморија 3500 2008-2003.

Детални спецификации