.

Паракорд Планета Рефлектирачки Паракорд Во Повеќе Бои И Должини-Одлично За Кампување, Пешачење, Линија На Јаже За Шатори И Многу Повеќе

Паракорд Планета Рефлектирачки Паракорд Во Повеќе Бои И Должини-Одлично За Кампување, Пешачење, Линија На Јаже За Шатори И Многу

DEN 327.84

Од стока
Во магацинот

Помогнете да заблескате малку светлина на вашите темни линии со префрлување На Паракорд Планетата Рефлектирачки 95 Паракорд. Најтенката големина на паракорд што се нуди, оваа најлонска кернмантла има еден внатрешен кабел. И покрај неговиот дијаметар од 1,8 мм, овој кабел сепак има цврстина на истегнување од 95 килограми. Овој лесен кабел ќе биде лесен за плетенка, ткаење и јазол за да можете да го носите со себе каде и да одите. Користете го за да направите замки, да ја замените риболовната линија и другите потреби за преживување. Рефлектирачката природа на кабелот го прави совршено да додадете малку поголема видливост на вашите проекти. Користете го за да направите приврзоци за клучеви, врвки и многу повеќе и не грижете се дали ќе ги изгубите во темнина, само користете фенерче и оставете го рефлектирачкиот трагач да го направи останатото! 100% Сад Направија најлон. Дијаметар од 1,75 мм за вашите сложени јазли, ткаења и плетенки. Има цврстина на истегнување од 95 килограми. Отпорен на и избледување предизвикано од сонцето. Донесете со кампување, лов, пешачење или занает во синџири за клучеви, врвки итн. да се донесе со вас насекаде!.

Детални спецификации