.

Примарно Злато Каратно Жолто Злато 6х Овална Аметист Шаховска Табла и Дијамантски Прстен ААА

Примарно Злато Каратно Жолто Злато 6х Овална Аметист Шаховска Табла и Дијамантски Прстен ААА

DEN 1680.00

Од стока
Во магацинот

Сигурно ќе импресионирате, овој блескав прстен од жолто злато од 14 карати ќе направи одличен додаток на вашата најдобро облечена колекција. Овој стилски прстен е украсен со два шаховска табла во форма на овална форма од 0,86 cttw-исечени виолетови скапоцени камења од аметист збогатени со треперливи дијаманти SI2/SI3 за прекрасен изглед. Овој впечатлив прстен е достапен во големини на прсти 5.Метална Тежина : 2,85 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина На Жолта Лента : 2мринг Големина : 5гемстоун Детали : Тип : Аметистбиртистон Месец : Февруарибојка : Виолетова : Шаховска Табла : Овална Големина : 6мм х 4mmweight : 0.86 cttwquanty : 2 Накит Поставување : Prongdiamond Детали : јасност : si2/Si3color : G-Ibirthstone Месец : Aprilcut : Facetedshape : тркалезна големина : 1.2 mmweight : 0.048 Cttwquanty : 6jewerthsetting : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со бел лак, совршен за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Жолто Злато, Аметист, Дијамант.

Детални спецификации