.

Јасна Кубна Цирконија Класичен Бран Прстен Стерлинг Сребрена Големина 10

Јасна Кубна Цирконија Класичен Бран Прстен Стерлинг Сребрена Големина 10

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Нашиот сребрен накит е направен од Сребро. Среброто е мешавина од висококвалитетно 92,5% или повисоко чисто сребро со легури за да додаде сила и способност да издржи време и абење. Сите наши предмети имаат Печат 925 што се однесува на Сребрената Чистота што се користела при изработката. Ве молиме Запомнете : локацијата На печатот 925 може да варира, зависи од предметот. Направено Од Вистинско Сребро 925. Висина на лицето : 3ММ. Обезбеден Квалитет и Испорачан од Соединетите држави. Доаѓа Во Кутија За Подароци Исполнета со Памук или Торба За Органза или Кадифена Кеса. Исчистете го накитот користејќи благ раствор за сапун. Чувајте го вашиот накит подалеку од контакт со воздух кога не го користите.

Детални спецификации