.

Заштитена марка ликовна уметност „Месмеризирајте 2“ платно уметност од Тами Кушнир

Заштитена марка ликовна уметност „Месмеризирајте 2“ платно уметност од Тами Кушнир

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Уметник : Tammy Kushnirsubject : Abstract Style : Modern & Modern and Contectional Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за обесеност, уметничко дело завиткано од галерија има кружна линија, пополнувајќи ја рамката. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Tammy Kushnir 'Mesmerize 2' Canvas Art.

Детални спецификации