.

Дорман 520-Преден Десен Долен Радиус Рака И Топчест Спој За Специфични Модели На Акура Хонда одговара избери: 1984-ХОНДА ЦИВИК, 1986-АКУРА ИНТЕГРА

Дорман 520-Преден Десен Долен Радиус Рака И Топчест Спој За Специфични Модели На Акура Хонда одговара избери: 1984-ХОНДА ЦИВИК,

DEN 1.00

Од стока
Во магацинот

Овој радиус на раката и топчестиот спој е прецизно дизајниран и ригорозно тестиран за да обезбеди сигурна замена за оригиналната опрема на одредени возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Директна замена-одговара и настапува како оригиналната опрема на одредени возила. Сигурно вклопување-прецизно-дизајнирано за да одговара на дизајнот и димензиите на оригиналните компоненти. Издржлива конструкција-произведена според строги стандарди користејќи цврсти, безбедни материјали. Ригорозно тестирани-темелните мерки за контрола на квалитетот обезбедуваат долговечност. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Акура Интегра : 1986, 1987, 1988, 1989 Хонда Граѓански : 1984, 1985, 1986, 1987.

Детални спецификации