.

Трговска марка ликовна уметност „магаре enени“ платно уметност од Мерион Роуз

Трговска марка ликовна уметност „магаре enени“ платно уметност од Мерион Роуз

DEN 383.84

Од стока
Во магацинот

Уметник : Marion Rose Ubject : Animalstyle : Modern & Modern and Moderning Product Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има преглед на профилот на магаре што седи во тревата. Создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Марион Роуз „Магаре enени“ платно уметност.

Детални спецификации