.

Заштитен знак Ликовна Уметност Фанки Колибри Платно Уметност Од Зелена Девојка Платно

Заштитен знак Ликовна Уметност Фанки Колибри Платно Уметност Од Зелена Девојка Платно

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : Зелена Девојка Платно Предмет : Животински Стил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има колибри во центарот на frame.My сликите се наменети да предизвикаат чувство на вистинска слобода и убавина, поврзаност со нечија природна околина, безгрижна забава и радост, што се обидувам да ги изразам преку живописна палета на бои и линии со слободен проток. Ме обземаат бескрајните различни стилови и насоки што би сакал да најдам време за целосно истражување, но вител, светли бои и украсени детали се вообичаени теми кои се чини дека го наоѓаат својот пат во што и да создадам. Пред се.. и сосема едноставно.. посакувам мојата уметност да биде забавна, да се чувствувате добро и да додадете некои позитивни вибрации во животната енергија што не поврзува сите нас. Со 10+ години искуство во развој на производи, графички дизајн и илустрација за врвна меѓународна компанија за честитки и подароци, јас сум секогаш на врвот на најновите трендови и сум добро упатен во решавањето на постојано променливите потреби на брза, секогаш еволуирачка индустрија. Ви благодариме што одвоивте време да ги видите моите креации Giclee (jee-clay) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. колибри во центарот на рамката.

Детални спецификации