.

Благородна Куќа Морис Шалтер За Крилја, Темносина, Темно Кафеава

Благородна Куќа Морис Шалтер За Крилја, Темносина, Темно Кафеава

DEN 1584.00

Од стока
Во магацинот

Понудете му на вашиот дом луксузниот стил што го заслужува со нашиот комплет прекрасни современи столици за шалтер. Одликувајќи се со класичен потпирач за грб со копчиња со дијамантски шевови и префинет дизајн на крилја, нашиот комплет за столче за шалтер носи елегантен допир на секој внатрешен простор. Тапацираното седиште е завршено со извонредна облога на главата на ноктите што навистина го нагласува супериорниот стил на вашиот дом. Завршен со цврста рамка од гумено дрво, овој сет на столици за шалтер, исто така, обезбедува цврста издржливост на секој кујнски шалтер или домашен бар. КОПЧЕ ТАФТУВАН ДИЈАМАНТСКИ БОД : копчето тафтувано шиење во потпирачот за грб нуди дополнителен допир на софистицираност што го подобрува неговиот современ дизајн. Моделот на дијамантски бод додава малку текстура без да жртвува никаква удобност. ДИЗАЈН НА ВРАЌАЊЕ НА КРИЛАТА : Нашата столица за шалтер за крилја е врамена со две "крила" што носи прекрасен класичен допир на ова парче. Ова е дизајнирано да ја зароби топлината и да го заштити вашето тело од нацрти, овозможувајќи му на потпирачот за грб и стил и функционална удобност во секоја просторија. АКЦЕНТИ НА НОКТИТЕ : оваа столица не штеди трошоци кога станува збор за нејзините завршни детали. Стручно стилизирано, ова парче има вкусни акценти на главата на ноктите што се граничат со дното на седиштето и на рабовите на крилјата. Секоја обетка поединечно се нанесува за убав, рачно изработен допир. Гумено ДРВО : Нашето еколошко дрво не само што нуди многу издржливост, туку и му дава на ова парче прекрасен изглед од природно зрно. Во комбинација со прекрасна завршница, ова дрво навистина ќе се истакне во секоја просторија. ВИСИНА НА СТОЛИЦАТА : оваа столица има висина на седиштето од 27,00 инчи, што го прави ова совршено за кујнски остров или ќош за појадок. Вклучува : Две (2) Контра Столици. Материјал : Ткаенина. Материјал За Нозе : Гумено Дрво. Заврши : Темносина. Завршница На Ногата : Темно Кафеава. Рачно Изработени Детали. Потребно Е Собрание. Димензии : 24,00 инчи длабок х 20,50 инчи широк х 40,25 инчи висок. Димензии на седиштето : 17,00 инчи длабок x 20,50 инчи широк x 27,00 инчи висок.

Детални спецификации