.

Уникатен Слој За Разбој Плетен Чинди Килим Зелен Ловец Зелен 5 '1 8 ' Правоаголник Плетенка Апстрактна Удобност Совршен За Дневна Соба Кревет Соба Трпезарија Канцела

Уникатен Слој За Разбој Плетен Чинди Килим Зелен Ловец Зелен 5 '1 8 ' Правоаголник Плетенка Апстрактна Удобност Совршен За Дневна

DEN 551.68

Од стока
Во магацинот

Од Колекцијата Чинди Со Плетенка, донесете го кралското семејство на рачно плетен 100% Памучен килим Од Индија во вашиот дом! Живописните бои на килимот го исполнуваат просторот со чувство на бохо вибрации. Килимот сигурно ќе ја осветли секоја просторија или простор и ќе го исполни амбиентот со свежина и живост. Идеален за поставување како централен дел, тепихот ќе го надополни и традиционалниот, како и модерниот декор. Карактеристики на производот : боја(И) : зелена, маслинеста, тиркизна. Рака плетенка. Среден куп. Поддршка : да. Модерен стил со апстрактна шема. Дизајнот може малку да варира поради рачно изработената природа на овој килим. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Индија. Инструкции за нега : место чиста само. Редовно вакуумирање. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 5' широк х 8 ' долг. Висина на купот : 0,5". Материјал(и) : памук. Поддршка : Памук Зелена и маслинесто зелена апстрактна правоаголна површина фрли килим. Рачно плетенка и среден куп; еклектичен стил. Чистење без напор, отпорно на дамки и не пролева. Се препорачува само за внатрешна употреба; произведено Во Индија. Тепихот е широк 5 стапки и долг 8 стапки.

Детални спецификации