.

Ottomanson Classics не-лизгачки гума за карирана тркалачка килим, 2'7 9'10

Ottomanson Classics не-лизгачки гума за карирана тркалачка килим, 2'7 9'10

DEN 241.76

Од стока
Во магацинот

Нашата колекција на класици може да се пофали со широк спектар на килими кои се движат од цврсти бои до уникатни отпечатоци и доаѓаат во широк спектар на форми и големини. Направени во Турција, овие килими за грб од полиамид ќе обезбедат стил во текот на вашиот дом, истовремено да го чуваат вашето семејство безбедно со својата поддршка од гума. Нашиот елегантен и функционален низок куп ќе ви помогне да ги поставите овие килими во области каде што инаку би било тешко. Овие турски килими се направени од квалитетни материјали кои се семејни и миленичиња пријателски и совршени за области со висок сообраќај на вашиот дом, како што се дневната соба, бањата, кујната и ходниците! Овде во Османсон, нашата мисија е да испорачаме највисок квалитет на килими! Карактеристики [Клучни атрибути] : Големина : 2'7 "x 9'10" (3 'x 10') Дебелина : 0,2 ин. Боја : разнобојно. [Низок куп] : Ниска дебелина на купот од 0,2 инчи нуди идеална функционалност која е совршена за зафатени области, под мебелот и во влезовите бидејќи нема да ги попречува влезовите. [Nonslip & отпорна на дамки] : Направено во Турција со висококвалитетен и отпорен на дамки од полиамид материјал. Гумената поддршка го минимизира лизгањето. За да се обезбеди удобност и дополнителен зафат, се препорачува посебна набавка на подлога за килим . [Трендовски стил] : Овој шарен кариран тркач на тркач на тркач има кариран дизајн со уникатни обрасци, истовремено додавајќи боја и го подобрува изгледот на вашиот дом. Неговиот безвременски дизајн може да се интегрира во најразлични стилови на домашен декор . [Детско и ПЕТ пријателски] : Безбедно за секојдневните области со сообраќај со високи стапала и поотпорни на непредвидливите хаос на живот од активност на деца или миленичиња . [Лесна нега] : Бесплатно стрес Чистењето вклучува редовно вакумирање (без четки/ролери) и нежно забележете чистење на мали дамки со благ детергент или чистач на тепих. Набори и виткање треба да се срамни со 5-7 дена редовна употреба. To expedite this process, reverse roll the corner with the crease and gently apply pressure. [RECOMMENDED ROOM] : This rug will add the finishing touches to your living room, dining room, office, bedroom, foyer/entryway, kitchen, nursery, Детска игротека и готов подрум . [Доверлив бренд] : Квалитет печатени килими направени во Турција повеќе од 20 години. Основана со аспирација да ги украси просторите во затворено и на отворено. Онтансон се стреми да обезбеди трендовски килими додека секогаш ги задоволува потребите на клиентите.

Детални спецификации