.

Херман преживеани професионални серии управувани од безбедносни чевли со отпорни на лизгање

Херман преживеани професионални серии управувани од безбедносни чевли со отпорни на лизгање

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Безбедносни чевли за професионални серии на Херман Преживеани, кои се отпорни на безбедносни чевли е издржлива, удобна и специјално направена за различни средини и индустрии, како што се градежништвото, алатката и производството. Ракувачот има композитен пети ASTM оценет за 75 фунти. на удар и 2500 фунти. на компресија. Овој безбедносен чевли со тешки точки има табла за анти-пунктура со фиберглас за заштита над и под нозете, како и надворешна плоча и отпорна на лизгање за дополнителен зафат. . Херман Survivor Survivor Professional Series Handler Shoe е испробана и тестирана. Овој премиум работа чевли вклучува панели со висока видливост кои се одраз на опасни или темни работни средини. Лесната конструкција на управувачот овозможува целосно движење на движење дури и при носење заштитни обувки. Дизајнот инспириран од атлетски овозможува полесно движење и управувачот вклучува анти-маснотии за анти-замор со цел дневна удобност. Овој издржлив и удобен чевли е дури и пријателски за метални детектори, што е погодно за безбедносна работа. Карактеристики и придобивки : ASTM F2413-17 оценет композитен пети. Enduropro Anti-Fatigue Footbed®. Метал детектор пријателски. Отпорен на масло и лизгање. Дизајн на низок профил инспириран од атлетски. Рефлексивни панели со голема видливост. Анти-пунктура позлата. ОСХА во согласност. Ракувачот е изграден за безбедност. Работната чевли за професионални серии на Херман преживеал е изграден со врвни материјали и внимание на детали за да се осигурате дека чевлите можат да ве чуваат безбедни и да застанат до најтешките денови на работното место.

Детални спецификации