.

Spiderwire Stealth® Superline, Hi-Vis Жолта, 15lb

Spiderwire Stealth® Superline, Hi-Vis Жолта, 15lb

DEN 399.84

Од стока
Во магацинот

Овој нов и подобрен spiderwire stealth® е конструиран со најсилниот давател на светот, dyneema®. Иновативниот состав на плетенка за риболов обезбедува крајна издржливост со најтенкиот дијаметар за мазни и тивки перформанси што се спротивставува на копање на макари. Својствата без истегнување на ЈП влакната обезбедуваат неверојатна чувствителност за веднаш откривање на каснувања и структура. Погоден и за солена вода и за слатководни средини и достапен во различни јачини на прекин, Spider Wire има суперлини за да одговараат на вашите најтешки барања.Со текот на годините, Пајаковата Жица стана врвна риболовна линија на избор за агресивните риболовци кои бараат најмногу од својата опрема. Нашата риболовна линија ве носи таму каде што се рибите и се грижи да ги донесете дома; со Пајакова Жица, ништо не бега. ПАЈАКОВА ЖИЦА СКРИШУМ ПЛЕТЕНКА : Може да се Пофали со разноврсна комбинација на издржливост и непречено функционирање, оваа риболовна линија со плетенка од Пајак обезбедува исклучителни перформанси во секоја ситуација. НИШТО НЕ БЕГА : Не пуштајте риба од јадицата. Направена од најсилните влакна во светот, dyneema®, оваа тркалезна плетенка линија одговара на силата со тенок дијаметар за да ви даде предност во битките со големите риби. ВИСОКА ЈАЧИНА ПО ДИЈАМЕТАР ПЛЕТЕНА РИБОЛОВНА ЛИНИЈА : оваа тенка рибна линија нуди јачина на прекин од 15 фунти 6,8 кг. Должина : 1500ид 1371м. Високата Жолта боја го маскира присуството на линијата под вода. НЕВЕРОЈАТНО МАЗНО ОПОРАВУВАЊЕ : од гипсот и повторно назад, овие риболовни линии со тркалезна плетенка направени од микрофибер третирани со флуорополимер се лизгаат низ ролната и водичите со леснотија за да обезбедат подобрено ракување и тивко работење за "скришум напади.". ДОСТАПЕН Е ШИРОК СПЕКТАР НА ЈАЧИНИ НА ПРЕКИН, од 6 килограми до 250. Дијаметарот од 0,0085 во 0,21 мм обезбедува возбудливите борби да завршат добро. Суперлајн Моно Еквив : 6lb. ПОЧУВСТВУВАЈТЕ ГО СЕКОЈ ШТРАЈК : Оваа плетенка од риболов линија има иновативни својства без истегнување што резултираат со неверојатна чувствителност, што ви овозможува веднаш да откриете каснувања и структура без да копате на макари. ОДЛИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ : оваа тешка риболовна линија е погодна за солена вода и слатководни средини. Со суперлини за да одговараат на вашите најтешки барања, оваа плетенка може да издржи услови што би ги скршиле помалите линии. РИБОЛОВНАТА ЛИНИЈА НА ИЗБОР ЗА риболовците кои бараат највисок квалитет и перформанси од нивната опрема.

Детални спецификации