.

Lifetime Big Stufts ® Нога зелена и кафеава игра со зелено лулање на кофа и детска маса за пикник на бадеми за деца

Lifetime Big Stufts ® Нога зелена и кафеава игра со зелено лулање на кофа и детска маса за пикник на бадеми за деца

DEN 2703.84

Од стока
Во магацинот

Дозволете им на вашите деца и внуци да ја истражат својата фантазија во удобноста на вашиот двор. Комплетот за замав за големи работи за живот обезбедува големи авантури каде децата можат дополнително да се развиваат ментално и физички. Децата сигурно ќе уживаат во часови на забава додека родителите уживаат во ниско ниво на одржување што го задржува својот изглед и функција со години. Покрај тоа, овој пакет ја вклучува и пикник -масата за животно дете. Со седење до четири деца, детската пикник маса се набори рамна за лесно складирање и транспорт. Конструиран од полиетилен со висока густина (HDPE) и челик обложен со прав, нашите пикник табели се отпорни на дамки, лесни за чистење и заштитени со УВ. Заедно тие создаваат област за игра, вашите деца можат да уживаат цел ден! Lifetime Big Stufts ® 11 стапала игра со замав на корпа за мали деца и детска пикник маса, зелена и тен (91109) : . Отпорен на сите временски услови-нема да попуштат, искривуваат, гниеат или сплинтерот. УВ -отпорен - ја задржува силата и ја одржува бојата. Слободно-стан-нема потреба од цемент. Тешките рабови се заоблени или покриени со пластични капачиња. Ниско одржување - Не е потребно боење или сликарство. Поминува стандарди за перформанси на игралиштето и безбедноста. Нема материјал базиран на олово. Карактеристики на игра : меки гумени зафати на синџири за замав за да се спречи стискање или прицврстување. 1 трапез бар и 2 промени. 9-метри. Брановиден слајд. Искачување wallид. Клубхаус со хард -покрив. Бродови тркала и двогледи. Волан. Спецификации на Плејсет : Возраст : 3-12. Висина на палубата : 5 стапки (1,5 м). Висина на игра : 11 стапки (3,36 м). Отпечаток : 15 ft. L x 14 ft. W (4,6 m L x 4,3 m w). Висина на лента за замав : 7 ft. 9 in. (2,36 m). Безбедносна зона : 30 стапки. Спецификации на табелата : Возраст : 3-8 години. Седишта 4 деца. Едноставен механизам за притискање за поставување и преземање. Не е потребно собрание. Погодно за внатрешна и надворешна употреба. УВ-заштитен полиетилен со висока густина (HDPE) табела и клупи, нема да попуштат, чип, 'рѓа или кора. Димензии на клупата : 32,4 in. L x 7 in. W x 12,7 in. H (82,5 cm L x 17,8 cm W x 32,5 cm H). Капацитет на тежина на клупата : 115 lb. (52,2 кг). Димензии (склопени) : 32,6 in. L x 36.2 in. W x 2.6 in. H (83 cm x 92 cm x 6,8 cm). Димензии (отворено) : 32,6 in. L x 36.2 in. W x 21 in. H (83 cm x 92 cm x 53,5). Материјал за рамки : челик обложен со прав. Дијаметар на цевки на нозете : 0,98 ин. (25 мм). Табела Топ Боја : Бадем. Табела Топ димензии : 32,6 in. L x 19.2 in. W x 1.4 in. H (83 cm x 49 cm x 3,8 cm). Гаранција : 2-годишна ограничена. Тежина : 21,3 lb. (9,7 кг).

Детални спецификации