.

Лесен за мода 34 квадратен бакар финиш челичен оган јама

Лесен за мода 34 квадратен бакар финиш челичен оган јама

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Ова практично парче служи совршено како естетска оган јама, скара за скара кога е на врвот со решетка за готвење (не е вклучена) и привремена кофа со мраз на отворено за пијалоци за ладење. Изработено од топлинска отпорна на топлина, обоена челична чинија и челична рамка обложена со прав, оваа оган од оган од дрво може да издржи 400 ℃ -600 ℃/752 ℉ -1112 ℉ и елементите. Широк и длабок оган чинија опфаќа повеќе логови, а 6 -те дупки за вентилација на дното го зголемуваат протокот на воздух. За ваша безбедност, оваа 34-инчна оган јама доаѓа со искра екранот и покер за да ви помогне да го контролирате оган и живот капакот од безбедно растојание. Спецификации : Боја : бакар. Материјал : челик. Севкупни димензии (со капакот) : 34 x 34 x 21,5 "(L x W x H). Целокупни димензии (без капак) : 34 x 34 x 14" "(L x W x H). Оган сад : 25 x 25 x 5 "(l x w x d). Должина на покер покер : 20 ". G.W. : 30.4 lb . Забелешка : За ваша безбедност, користете ја оваа оган јама на не-комбунибилни површини на отворено, како што се цемент, карпи или песок. Ве молиме, не користете го на тревникот или Дрвена палуба . Ве молиме, дозволете варијација од 0,5 ± 0,5 "заради рачното мерење. На дното на огнениот сад има 6 дупки за вентилација. Затоа, водата може да истекува од дупките при ладење пијалоци.

Детални спецификации