.

Пренослив Мини-Овлажнител

Пренослив Мини-Овлажнител

DEN 551.52

Од стока
Во магацинот

Чувајте ја вашата околина удобна во постудените месеци Со Преносливиот Мини Овлажнител Бел. Компактен и лесен, нуди преносливост што е корисна за употреба при патување. Овој ултразвучен овлажнител за ладна магла е доволно мал за лесно вклопување во вашиот багаж или продолжување. Два адаптери со различна големина и адаптер со НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА од 100 ДО 240 V помага при универзална употреба. Се што ви треба е шише со вода. Овој овлажнител Sunpentown е исто така погоден за употреба на работа, во расадник и многу повеќе. Ултразвучната технологија нуди ладна магла и тивко работење. Пренослив Мини-Овлажнител( Бел) : Ладна магла (ултразвучна технологија). 120 кубика на час излез на влажност. Ултразвучниот овлажнител за ладна магла има прилагодлива магла. Користи шише со вода наместо резервоар за вода. Индикатор за полнење вода. Тивка операција. Овлажнител сунпентаун има мала потрошувачка на енергија. УЛ наведени АДАПТЕР ЗА НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА. Патент во очекување. Компактниот дизајн го олеснува носењето со себе каде и да одите. Доволно мал за да се вклопи во внатрешноста на вашиот багаж . Обезбедува пријатна кул магла. Доаѓа со 2 различни адаптери за шишиња за погодност. Донесете го на работа или поставете во мала соба.

Детални спецификации