.

Трговска Марка Ликовна Уметност Руменило шума јас Платнена Уметност Од Силвија Василева

Трговска Марка Ликовна Уметност Руменило шума јас Платнена Уметност Од Силвија Василева

DEN 0.67

Од стока
Во магацинот

Уметник : Силвија Василевасубјект : Апстрактстил : Модерен И Современ Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија има апстрактен состав од кафеави и златни потези со четки обер праска, сива и крем позадина.Силвија Василева ја следеше својата љубов кон уметноста На Академијата за Ликовна Уметност Во Бугарија, каде што заработи и диплома и магистерски студии. Таа помина шест години сликајќи и изложувајќи ја својата работа во Јапонија пред да се пресели Во САД Силвија го опишува нејзиниот стил како многу слободен и смел. Таа ги оживува своите слики користејќи контрастни и необични палети на бои. Домашното студио на силвија, кое таа самата го дизајнираше, е светло, современо и минималистичко. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. апстрактен состав на кафеави и златни потези со четки обер праска, сива и крем позадина.

Детални спецификации