.

Луисвил Slugger Вистинска Ракавица За Вата За Возрасни, Средна, Бела

Луисвил Slugger Вистинска Ракавица За Вата За Возрасни, Средна, Бела

DEN 2384.00

Од стока
Во магацинот

ВИСТИНСКАТА ракавица за вата за возрасни Од Луисвил Слагер е дизајнирана за подобрени перформанси на сите страни. За да се обезбеди оптимално држење, ракавицата се состои од синтетички материјал. За тој идеален удар, лилјакот останува на своето место. Бекхендот содржи растеглива Ликра која ја подобрува флексибилноста, а истовремено ја зголемува и дишењето. Мали, средни, големи, екстра-големи и 2 ПАТИ големи се достапни големини. Функција : едноделна врежана синтетичка дланка и палец за држење без лизгање. Флексибилност : Истегнете ја лирата на бекхендот за подобра подвижност, флексибилност и дишење. Фит : ремен За зглоб Од Неопренови за удобно вклопување и поддршка.

Детални спецификации