.

2.38 кт маркиза сече зелен симулиран дијамант 14к жолто злато годишнина ангажман ореол прстен големина 6.5

2.38 кт маркиза сече зелен симулиран дијамант 14к жолто злато годишнина ангажман ореол прстен големина 6.5

DEN 7551.68

Од стока
Во магацинот

Клара пучи дизајнер накит изработен во Сад. направено да трае цел живот, совршено за секоја пригода, вклучително И Ангажмани,. Денот на вљубените, Годишнини, Предлози, Божиќ, Родендени, Денот На Мајката,. или Дипломирање. Испорачано во нашата Бесплатна Кутија за Подароци и сместено. вашиот избор на цврсти 14k или 18k автентицирани печат злато; секој. предметот е дизајниран, произведен и продаден исклучиво Од Клара. Пучи, загарантиран да биде вистински, без конфликти и придружуван. Со Нашата Автентичност Картичка. Нашето персонализирано ласерско гравирање. идеален е за секој спомен, подарок или спомен. А 60-ден кавга слободен враќање. опцијата се нуди Со Ограничена Доживотна Гаранција за. сите предмети, покривајќи оштетени, обезбоени или заматени камења; заменети без. полнење. Страничните камења се премиум руски Симулирани Дијаманти,. имитирање на појавата на откопани дијаманти. ** Сите барања за гравирање мора да бидат доставени веднаш. по или за време на исходот, испратете ни е-пошта директно на информации@ (максимум. од 6 знаци за текст)**. Лабораторија создадена и извори природно, Симулираните Скапоцени Камења личат. вистински скапоцени камења со еден или повеќе својства. Симулирани скапоцени камења опфаќаат зелена,. 100% еколошки метод за создавање. Симулирано Сино : Овој "скапоцен камен на практичноста" може да ги воодушеви другите околу вас додека создава мир во себе, исто така, роден камен во декември. Симулирано Јасно : Надминувајќи ги сите други скапоцени камења по популарност, овој априлски роден камен е способен да ја интензивира енергијата и да го подобри вашиот трансцендентен раст. Симулирано Светло Море Зелено : Поврзано со Божицата На Венера, означувајќи љубезност и апсолутна љубов. Обезбедува помош при релаксација на мускулите и нервите. Симулирана Розова : Зрачи со мека нежна енергија. Во корелација со љубовта, важноста за себе, задоволството и сочувството. Се користи во медитација. Симулирано Црвено : Избрано низ историјата поради неговата енергија и недостаток. Претставува желба, ризик, страст, гнев - поттикнување емоции одвнатре. Симулирана Жолта Боја : најпривлечната боја, позната по тоа што ја оживува левата страна на мозокот и ги подобрува иновативните и интелигентните енергии. Верувале од античките империи да ја донесат позитивноста на сонцето. 2.38 карат маркиза намалување зелена симулирани дијамант 14 каратно цврсто жолто злато невестинска годишнина ангажман свадба хало пасијанс со акценти прстен.

Детални спецификации