.

Трговска марка Ликовна Уметност Земја Мисли VIII Платнена Уметност Од Јапенел Пенер

Трговска марка Ликовна Уметност Земја Мисли VIII Платнена Уметност Од Јапенел Пенер

DEN 2601.60

Од стока
Во магацинот

Уметник : Жанел Пенерсубјект : Животински Стил : Модерна Фарма Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко дело завиткано во галерија го содржи зборот " Клик!" преку црна пилешка силуета во карирана рамка.Џенел ја нашла својата инспирација од природната убавина На Северозападниот Дел на Пацификот на рана возраст. Подоцна во животот, нејзината инспирација доаѓаше од секоја уметничка форма; од раните мајстори, до модерната графика и рекламирање. Џенел е првенствено самоук и експериментирала со различни медиуми, иако обично работи со комбинирање на традиционални и дигитални уметности. Таа моментално живее Во Британска Колумбија, Канада, опкружена со мала шума од домашни растенија. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. зборот " Клик!"преку црна пилешка силуета во карирана рамка.

Детални спецификации