.

BOO Компатибилен AC Адаптер Замена ЗА 22lv 22LV2500-UA 22LV2500-UG LED-позадинско осветлување Lcd ТВ Hdtv Моќ

BOO Компатибилен AC Адаптер Замена ЗА 22lv 22LV2500-UA 22LV2500-UG LED-позадинско осветлување Lcd ТВ Hdtv Моќ

DEN 182.08

Од стока
Во магацинот

AC Адаптер Замена ЗА 22 LV2500 22 LV2500-UA 22 LV2500-UG LED-backlit LCD ТВ HDTV Моќ Ac Адаптер Замена ЗА 22 LV2500 22 LV2500-UA 22 LV2500-UG LED-backlited LCD Тв Hdtv Моќ. Произведен со висококвалитетен материјал и вградена заштита од прекумерна струја, над напон, кратки кола . КОМПАКТНИОТ ДИЗАЈН и МАЛАТА ПОТРОШУВАЧКА го прават идеален за земање и користење дома.Висококвалитетни материјали и тестирани од производителот за да обезбедат безбедност и издржливост. Редовно чистете ја портата за полнење на адаптерот за напојување. Бидејќи приклучокот е склон кон фаулирање по долготрајна употреба. Ако не се исчисти навреме, тоа ќе предизвика слаб контакт на приклучокот, па дури и ќе предизвика адаптерот да не работи. Изберете Точен Напон : ве Молиме изберете точен напон пред да го приклучите на вашиот уред. Малите апарати за домаќинство обично немаат заштита од коло, ако со погрешен напон, може да го оштетат вашиот уред. Важно е да го изберете вистинскиот напон пред да го напојувате уредот. Препорачуваме да користите помалку од 80% од целосното оптоварување. Забелешка : Спречете паѓање од височини за време на употребата. Не фрлајте, чукајте или тресете го полначот. Високите и ниските температури можат да го скратат животниот век на електронската опрема, полначите за оштетување и плочките за оштетување. Ве молиме користете во затворени простории.Те молам, не претерувај. Во спротивно, наскоро ќе се оштети.

Детални спецификации