.

Подобри домови и градини Св предводена гроздобер сијалица 4W дневна светлина, затемнета е база

Подобри домови и градини Св предводена гроздобер сијалица 4W дневна светлина, затемнета е база

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Подобрите домови и градините LED светилки се одлична опција за нивната цена и енергетска ефикасност. Сијалиците привлекуваат само 4 вати еквивалентни на 40 вати, редовната сијалица со блескаво, што ќе ја привлече, што ја прави еколошка. Тие се фалат со проценета цена на енергијата од 0,48 американски долари годишно, имаат осветленост од 300 лумени, и можат да траат до 13 години, за да можете да го задржите вашиот дом светла и добро осветлена за наредните години. Тие се затемнети, имаат средна основа, ова е препорачаниот избор за вашата дневна соба, кујната и убавите украси за лустер за ламби, тела, осветлување на приврзоци, wallидови, светло на таванот. Подобри домови и градини ја расчистат LED сијалицата 2pk. 4 Вистински Вотс обезбедува еквивалент на 40 вати. Температура на бојата : Дневна светлина 5000. затемнета. Е26 средна основа. 15,000 часовен живот/трае 13,7 години. Осветленост : 300 лумен. Проценета цена на енергијата од 0,48 американски долари годишно.

Детални спецификации