.

Црвено Срце Супер Штедач Предиво-Црно, Мултипакет од 24

Црвено Срце Супер Штедач Предиво-Црно, Мултипакет од 24

DEN 3.33

Од стока
Во магацинот

Оваа средна тежина е Најпродаваното Предиво Во Америка повеќе од седумдесет години! Совршен за сите плетени и капчиња проекти. Тежина категорија : 4. Содржина Цврсти Материи & Мулти : 100% акрилик. Содржина Флеки : 96% акрилик/4% други влакна. Путуп Мулти & Флеки : 5оз/141гр, 236ид/215м. Путуп Цврсти Материи : 7оз/198гр, 364ид/333м. Мерач : 17с 23р = 4ин/10см со големина УС8/5мм игли за плетење, Предложена големина на капчиња I9/5,5 мм кука. Диелот : ние се обидуваме, Но не сме секогаш во можност да одговараме на диелот. Цврстите материи не се Диелотираат. Нега : машинско перење, сушење, не белење, не пеглање, хемиско чистење. Доаѓа во различни бои. Секој продаден одделно. Црвено Срце Супер Штедач Предиво-Црно, Мултипакет од 24.

Детални спецификации