.

Дорман 522-Предна Десна Долна Задна Суспензија Контролна Рака И Склоп На Топчест Спој За Специфични Модели На Мерцедес-Бенц

Дорман 522-Предна Десна Долна Задна Суспензија Контролна Рака И Склоп На Топчест Спој За Специфични Модели На Мерцедес-Бенц

DEN 1519.84

Од стока
Во магацинот

Ова склопување на рачката и топчестиот спој на суспензијата е директна замена за оригиналната опрема за специфични апликации на возилото. Водечкиот процес на евалуација во индустријата обезбедува непречено возење, стабилност на насоката и предвидлива динамика. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Доверлива замена - ова склопување на контролната рака и топчестиот спој директно го заменува оригиналниот склоп на специфични апликации за возила. Целосна поправка-секое склопување вклучува претходно инсталиран топчест спој и чаури, заштедувајќи време и труд. Квалитетно инженерство-беше подложено на водечко тестирање во индустријата за да се обезбеди непречено, стабилно и безбедно возење. Издржливо дизајнирани-дополнителни премази нудат долготрајна отпорност на ' рѓа и корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Мерцедес-Бенц С350 : 2012, 2013 Мерцедес-Бенц С400 : 2010, 2011, 2012, 2013 Мерцедес-Бенц С500 : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 Мерцедес-Бенц С550 : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 мерцедес-Бенц С600 : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 Мерцедес - БЕНЦ С63 АМГ : 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 Мерцедес - БЕНЦ С65 АМГ : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013.

Детални спецификации