.

Уникатен Разбој Цврст Тепих Облак Сива 6' 1 Октагон Цврст Модерен Совршен За Дневна Соба Кревет Трпезарија Канцеларија

Уникатен Разбој Цврст Тепих Облак Сива 6' 1 Октагон Цврст Модерен Совршен За Дневна Соба Кревет Трпезарија Канцеларија

DEN 3.00

Од стока
Во магацинот

Од Колекцијата Солидна Бушава, оставете извонреден впечаток на вашите гости и најблиски со тоа што ќе го донесете дома овој прекрасен тепих од областа октагон. Веднаш ќе паднете на неговата бујна и мека текстура. Потонувањето на босите нозе во овој луксузен куп удобност е навистина надреално! Прекрасниот акцент обезбедува лесно одржување и издржливост. Открива совршен избор за вашата дневна соба, трпезарија, соба за цртање или работна соба. Облак сива модерна октагон област фрли килим. Машина направена бушава куп; цврст модел. Чистење без напор; отпорен на дамки; не пролева. Се препорачува за внатрешна употреба; произведено Во Турција. Тепихот е широк 6 стапки и долг 6 стапки. Карактеристики на производот : Боја (И) : Облачно Сива боја. Машина направена. Бушав куп. Поддршка : да. Цврста шема октагон област фрли килим. Се препорачува само за внатрешна употреба. Лесен за чистење, отпорен на дамки и не пролева. Користете подлога за тепих за да го намалите лизгањето и лизгањето. Тепих рампа продаваат одделно. Произведено Во Турција. Инструкции за нега : место чиста само. Само редовно вакуумско вшмукување. Користете средство за чистење теписи, но треба да се исуши веднаш и рамномерно. Не користете ја лентата за тепање (четка за предење) на вакуумот. Извадете го надвор и истресете го. Во случај на набори - превртете го килимот во спротивна насока, притоа притискајќи на килимот-земете го работ, превртете го таму каде што има бразда и полека повлечете го килимот назад, притоа притискајќи надолу врз браздата. Димензии : 6' широк х 6 ' долг. Висина на купот : 1.5". Материјал(и) : Полипропилен. Поддршка : Памук.

Детални спецификации